درباره من

بیوگرافی امید شناور

من امید شناور (متولد 11 تیر 1374 تهران) در سال 1391 تحصیل در رشته سینما را در کانون سینماگران جوان آغاز و فعالیت خود را با دستیار تدوین فیلم های کوتاه و مستند شروع کردم. به دلیل علاقه زیادی که به تدوین و کارگردانی داشتم دوره های بازیگری، فیلمنامه نویسی، کارگردانی گذراند و همچنین دوره های تخصصی تدوین را در کلاس های حسن حسندوست و بهرام دهقان به طور ویژه گذراندم.

امید شناور


بعد از کسب تخصص و مهارت در تدوین به عنوان دستیار کارگردان در فیلم های مستند و کوتاه بسیاری فعالیت داشته و تدوین آنهارا انجام داد. او در سال ۱۴۰۰ فیلم مستند "آتیلا" را به عنوان تهیه کننده و کارگردان ساخته و توانست موفقیت های بین المللی زیادی کسب کند.
همچنین فیلم های دیگری را به عنوان کارگردان تولید کرده که شامل: "نگاتیو" ، "تو از کدام جهانی؟" ، "زندگی یعنی این" و "راهی بهتر"

مستند آتیلا


سایت ادیت تو

در طی این دوره، مساله‌ای که بیشتر مواقع بین همکارانم با اون رو به رو می‌شدم تدوین فیلم بود، اونم به دلایل مختلف مثل نبود تدوینگر متخصص، هزینه بالای تدوین و از همه مهم تر مونتاژ فیلم، فقط کار با نرم‌افزارهای تدوین نیست!

تدوین یک فیلم باید براساس زیبایی شناسی، اصول فیلم‌سازی، ذوق هنری و خلاقیت تدوین‌گر، انجام شود و با کیفیت بودن یک تدوین وجه هنری این مرحله است.

من می‌خواستم خدمتی ارائه دهم که تدوین فیلم در همه شهر‌های ایران به کاری ساده و کم‌هزینه تبدیل شود. به همین دلیل تصمیم گرفتم اِدیتِ تو را راه‌اندازی کنم، و با نیروی جوان و متخصص که به زیبایی شناسی و اصول حرفه‌ای تدوین فیلم های کوتاه آشنایی و مهارت دارن همکاری میکنیم !

در این مسیر شما میتوانید با کلیک روی این قسمت فرم مخصوص را پر کرده و همکاری حرفه‌ای ما و شما از همین لحظه آغاز شود.

طی مدتی که کار رو شروع کردیم، خوشحالیم که تونستیم مهم ترین هدفمان که رضایت فیلمسازان است را جلب کنیم، هرچند که مسیری طولانی برای بهتر شدن در پیش داریم و خوشحال میشیم تا با کمک شما روز به روز نقاط ضعف خودمون رو برطرف کنیم.

در نهایت از شما دوست عزیز ممنونیم که تیم جوان اِدیتِ تو را انتخاب کرده‌اید و امیدواریم با همکاری هم به موفقیت یکدیگر کمک کنیم.


تیم اِدیتِ تو