به همان اندازه که دستگاه‌های ضبط ویدیو رواج پیدا کرده و بیشتر شده‌اند، تعداد نرم افزارهای ادیت ویدیو هم روز به روز بیشتر می‌شود. قبلا 5 برنامه ویرایش و ادیت ویدیو در اندروید و iOS را معرفی کردیم که به وسیله آن‌ها می‌توانید ویدیوهای خودتان را با موبایل ادیت کنید. اگر در اینترنت به دنبال یک نرم افزار برای ادیت ویدیوهای خودتان بگردید، با انبوهی از برنامه‌های گوناگون روبرو می‌شود. به همین دلیل در این مطلب بهترین نرم افزارهای ادیت ویدیو که با آن‌ها ویدیوهای حرفه‌ای را تولید می‌کنند، به شما معرفی کرده‌ایم.

1_ پریمیر پرو Adobe Premiere Pro

نرم افزار پریمیر پرو انتخاب اول ادیتورهای حرفه‌ای دنیاست. این نرم افزار امکانات و قابلیت‌های بسیار زیادی برای ادیت ویدیو دارد و به وسیله آن می‌توان یک ویدیوی بسیار جذاب را تولید کرد. از یوتیوبرهای معروف گرفته تا تدوینگران حرفه‌ای هالیوود از نرم افزار پریمیر پرو برای ادیت ویدیو استفاده می‌کنند. پس اگر می‌خواهید ویدیو خودتان را به صورت کاملا حرفه‌ای ادیت کنید، پریمیر انتخاب اول شماست. این نرم افزار توسط شرکت معتبر ادوبی ساخته شده و مثل اکثر نرم افزارهای حرفه‌ای این شرکت کمی پیچیده است. به همین دلیل باید زمان زیادی را صرف یادگیری این نرم افزار کنید تا بتوانید ویدیوهای خودتان را به صورت حرفه‌ای با پریمیر ادیت کنید. جالب است بدانید فیلم‌های معروفی مثل Deadpool و Gone Girl با پریمیر پرو ادیت و تدوین شده‌اند.

پریمیر پرو Adobe Premiere Pro

2_ فاینال کات پرو Final Cut Pro

نزدیک‌ترین رقیب پریمیر پرو در تدوین و ادیت فیلم، نرم افزار فاینال کات پرو است. این نرم افزار فقط برای سیستم عامل مک ساخته شده است و برای استفاده از آن حتما به رایانه‌های شرکت اپل احتیاج دارید. فاینال کات پرو تقریبا تمام پریمیر را دارد و به وسیله آن می‌توانید ویدیوهای خودتان را به بهترین شکل ممکن ادیت کنید. خیلی از افراد حرفه‌ای و تدوینگران مشهور از این نرم افزار برای ادیت ویدیو استفاده می‌کنند. فیلم‌های بسیار معروفی مثل "جایی برای پیرمردها نیست" و "مورد عجیب بنجامین باتن" به وسیله فاینال کات پرو تدوین شده‌اند و هر دو این فیلم‌ها نامزد دریافت اسکار بهترین تدوین بودند.

فاینال کات پرو Final Cut Pro

3_ داوینچی ریزالو Davinci Resolve

اگر می‌خواهید رنگ و نور ویدیو شما در حد فیلم‌های بزرگ هالیوودی باشد، حتما باید از نرم افزار داوینچی ریزالو استفاده کنید. این نرم افزار پیشرفته‌ترین تنظیمات اصلاح نور و رنگ را در بین برنامه‌های ادیت ویدیو دارد. نور و رنگ فیلم‌های بزرگی مثل لالا لند و آواتار با این نرم افزار انجام شده است.

داوینچی ریزالو Davinci Resolve

4_ نرم افزار Camtasia

قدرت نرم افزار Camtasia در ادیت ویدیو به هیچ وجه با بقیه نرم افزارهایی که معرفی کردیم قابل مقایسه نیست. تنها ویژگی Camtasia این است که کار کردن با آن راحت است و اگر اصلا با ادیت ویدیو آشنایی ندارید، این نرم افزار خیلی برای شما ساده‌تر است.

نرم افزار Camtasia

برای این که ویدیوهای خودتان را در گوشی ادیت کنید، مقاله آموزش ادیت ویدیو با موبایل را حتما ببینید. در نهایت باید بگوییم که نرم افزار ادیت ویدیو معجزه نمی‌کند و در واقع این تدوینگر و ادیتور ویدیو است که این کار را انجام می‌دهد. اگر می‌خواهید ویدیویی جذاب و حرفه‌ای داشته باشید، با کارشناسان ادیت تو تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنیم.