ویدیوهای انیمیشنی و موشن گرافی همیشه جذاب زیادی برای مخاطب ما دارند. به همین دلیل است که تیزرهای تبلیغاتی و ویدیوهای مختلفی به شکل انیمیشن و موشن گرافی تولید می‌شوند.

ساخت یک انیمیشن و موشن گرافی حرفه‌ای کار راحتی نیست و به وقت و هزینه زیادی احتیاج دارد. در سال‌های اخیر اپلیکیشن‌های مختلفی برای گوشی‌های موبایل تولید شده است که به وسیله آن‌ها می‌توانید ویدیوهای انیمیشنی و موشن گرافیک‌های جذاب بسازید.

بهترین اپلیکیشن‌های طراحی انیمیشن و موشن گرافی

نکته مهم در مورد این اپلیکیشن‌ها این است که مثل برنامه‌های کامپیوتری، پیچیده و سخت نیستند. محیط این اپلیکیشن‌ها طوری است که به سادگی می‌توانید با آن‌ها کار کنید و ویدیوهای جالبی را بسازید. در ادامه چندتا از بهترین اپ‌های ساخت انیمیشن و موشن گرافی را به شما معرفی می‌کنیم:


1- اپلیکیشن Picsart Animator

برنامه ویرایش عکس Picsart یکی از بهترین اپلیکیشن‌های ادیت عکس در موبایل است که در مقاله «5 برنامه ویرایش و ادیت عکس در اندروید و iOS» هم آن را به شما معرفی کردیم. حالا شرکت سازنده این اپ، برنامه PicsArt Animator را تولید کرده که یکی از بهترین نرم افزارها برای ساخت انیمیشن در موبایل است.

اپلیکیشن Picsart Animator

با این برنامه رایگان می‌توانید کاراکترهای انیمیشنی بسازید و آن‌ها را حرکت دهید. همچنین می‌توانید خروجی را به صورت ویدیو یا فایل Gif دریافت کنید.

دانلود PicsArt Animator برای اندروید

دانلود PicsArt Animator برای iOS


2- اپلیکیشن Alight Motion

اپلیکیشن Alight Motion

برنامه Alight Motion یک نرم افزار حرفه‌ای برای طراحی انیمیشن و موشن گرافی با موبایل است. ویژگی اصلی این برنامه کاربردهای زیاد آن است. شما باAlight Motion می‌توانید ویدیو ادیت کنید، انیمیشن بسازید، موشن گرافی تهیه کنید و و حتی از جلوه‌های ویژه در ویدیوهای خودتان استفاده کنید.

دانلود Alight Motion برای اندروید

دانلود Alight Motion برای iOS


3- اپلیکیشن Stop Motion Studio‏

حتما کارتون‌های بامزه و جذاب پت و مت و بره ناقلا را یادتان می‌آید. این سریال‌ها با تکنیک استاپ موشن تولید شده‌اند. ویدیوها و انیمیشن‌های استاپ موشن جذابیت خیلی بالایی دارند و می‌توانند روی بیننده تاثیر زیادی بگذارند. به کمک نرم افزار Stop Motion Studio‏ می‌توانید با گوشی خودتان هم استاپ موشن درست کنید.

اپلیکیشن Stop Motion Studio

یکی از ویژگی‌های خوب Stop Motion Studio‏ این است که افکت‌ها و تنظیمات متنوعی برای افزایش کیفیت استاپ موشن به شما می‌دهد. همچنین می‌توانید به راحتی صدای خودتان را ضبط کنید و روی ویدیو قرار دهید. در نهایت هم امکان خروجی گرفتن به صورت ویدیو و فایل Gif را به شما می‌دهد.

دانلود Stop Motion Studio‏ برای اندروید

دانلود Stop Motion Studio‏ برای iOS


اگر اپلیکیشن‌های دیگری را سراغ دارید که فکر می‌کنید جای‌شان در این لیست خالی است، حتما نام آن‌ها را در قسمت نظرات برای ما بنویسید.