اگر بخواهید یک سایت یا سرویس آنلاینی را معرفی کنید، بهترین راه این است که یک بنر تبلیغاتی برای آن طراحی کرده و در سایت‌های دیگر قرار دهید. اگر بنر تبلیغاتی شما مناسب و جذاب باشد، قطعا افراد زیادی روی آن کلیک می‌کنند و وارد سایت‌تان می‌شوند. قبل از این که برای سایت‌تان بنر تبلیغاتی سفارش دهید بهتر است بدانید که یک بنر تبلیغاتی خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟ بعد از آن لازم است انواع بنرهای تبلیغاتی را بشناسید و مناسب‌ترین بنر را برای خدمات‌تان انتخاب کنید. در ادامه انواع بنرهای تبلیغاتی را به شما معرفی می‌کنیم.

1_ بنرهای تبلیغاتی ثابت

بنرهای تبلیغاتی ثابت در اصل یک عکس هستند که خدمات یا محصولات شما را معرفی می‌کنند. معمولا طراحی بنرهای ثابت راحت‌تر است و به همین دلیل هزینه کمتری برای‌تان خواهد داشت. یکی از مزایای بنرهای تبلیغاتی ثابت این است که پیام شما را زودتر به مخاطب منتقل می‌کنند. از آن طرف شما فضای محدودتری برای معرفی خودتان دارید. در بنرهای ثابت معمولا باید در حدود 10 کلمه کسب و کارتان را معرفی کنید و پیام‌تان را به کاربران برسانید.

بنر تبلیغاتی

2_ بنرهای تبلیغاتی متحرک (گیف)

بنرهای تبلیغاتی متحرک یا گیف به زبان ساده ترکیبی از چند تصویر ثابت هستند که پشت سر هم قرار می‌گیرند و یک تصویر متحرک و پویا را تشکیل می‌دهند. این نوع از بنرهای تبلیغاتی محبوبیت زیادی بین کسب و کارها دارند و معمولا از این نوع بنرها برای تبلیغات اینترنتی استفاده می‌شود. مهم‌ترین مزیت بنرهای متحرک این است که توجه مخاطب را به خودشان جلب می‌کنند. بنرهای متحرک معمولا با یک انیمیشن جذاب، کسب و کار شما را معرفی می‌کنند و این نوع معرفی برای مخاطب جالب خواهد بود. به همین دلیل نرخ کلیک روی این بنرها بیشتر است.

بنر تبلیغاتی گیف

3_ بنرهای ترکیبی (HTML)

این بنرها ترکیبی از طرح‌های گرافیکی و کدنویسی هستند. در طراحی این نوع از بنرهای تبلیغاتی مثل طراحی وب سایت از متن، ویدیو، تصویر و کدهای HTML، CSS و جاوا اسکریپت استفاده می‌شود. ویژگی بنرهای HTML این است که می‌توانید هر نوع رسانه‌ای حتی موسیقی هم روی آن قرار دهید و انیمیشن‌های خیلی جذاب و روانی را با آن تهیه کنید. از طرف دیگر طراحی این بنرها خیلی سخت است و هزینه زیادی هم دارد.

بنر تبلیغاتی HTML

4_ بنرهای تعاملی

این نوع از بنرها با کاربران تعامل برقرار کرده و از این طریق کاربر را وارد صفحه خاصی از سایت شما می‌کنند. این نوع از بنرها چند گزینه را پیش روی کاربر قرار می‌دهند. کاربر با انتخاب هر گزینه به صفحه متفاوتی از سایت هدایت می‌شود که بیشتر به انتخاب او نزدیک است. مثلا کاربر می‌تواند یک مبدا و مقصد انتخاب کند و در ادامه به صفحه‌ای منتقل می‌شود که بلیط‌های موجود از مبدا به مقصد برایش نمایش داده می‌شود.

بنر تبلیغاتی تعاملی

برای طراحی یک بنر تبلیغاتی مناسب پیشنهاد می‌کنیم مقاله آموزش ساخت بنر با نرم افزار کنوا را مطالعه کنید. اگر یک بنر تبلیغاتی حرفه‌ای و تاثیرگذار نیاز دارید، می‌توانید از خدمات طراحی بنر شرکت ادیت تو استفاده کنید. برای طراحی بنر تبلیغاتی سایت یا پیج اینستاگرام خودتان با ادیت تو تماس بگیرید تا کارشناسان ما به صورت رایگان شما را راهنمایی کنند.