خیلی وقت‌ها می‌خواهیم یک ویدیو را به صورت فایل صوتی داشته باشیم تا بتوانیم در جاهای مختلف از آن استفاده کنیم. مثلا یک موزیک ویدیو زیبا دارید و می‌خواهید آن را در ماشین‌تان هم گوش کنید. در چنین شرایطی بهترین کار این است که ویدیو را به یک فایل صوتی تبدیل کرده و آن را از طریق ضبط ماشین پخش کنید. اگر قصد دارید که فایل‌های ویدیویی را به فایل صوتی تبدیل کنید، در ادامه چند ابزار رایگان و آنلاین به شما معرفی کردیم که این کار را به راحتی برای شما انجام می‌دهند.

1_ سایت Online Audio Converter

با استفاده از این سایت بدون نصب هیچ نرم افزاری و به راحتی می‌توانید ویدیوهای خودتان را به فایل صوتی تبدیل کنید. این سرویس آنلاین می‌تواند بیشتر از 300 نوع فرمت ویدیویی را به فایل صوتی با فرمت‌های مختلف مثل MP3, WAV, M4A, FLAC, AMR, MP2 و M4R تبدیل کند. این سایت قابلیت‌های مختلفی دارد و حتی می‌توانید متادیتای فایل مثل نام آهنگ، اسم هنرمند و ... را هم تغییر دهید.

جدا کردن صدا از ویدیو

این سایت به شما امکان تغییر در فایل صوتی را هم می‌دهد. با این سرویس می‌توانید میزان بیت ریت را تغییر دهید، فرکانس را تنظیم کنید و حتی صداهای پس زمینه را هم از فایل صوتی پاک کنید. حتی این قابلیت وجود دارد که ویدیوهای خودتان را به صورت دسته‌ای به فایل صوتی تبدیل کنید.

2_ سرویس VidConverter

سایت VidConverter یک مبدل ویدیویی آنلاین عالی است که به وسیله آن می‌توانید فایل‌های ویدیویی را بدون هیچ گونه افت کیفیت به فایل صوتی تبدیل کنید. مهم‌ترین ویژگی این سرویس آنلاین، رابط کاربری جذاب و ساده آن است که استفاده از این سرویس را راحت و سریع می‌کند. شما حتی می‌توانید با مرورگر موبایل هم به راحتی با این سرویس کار کنید.

تبدیل ویدیو به فایل صوتی

این سرویس نیازی به نصب ندارد و مراحل تبدیل ویدیو به فایل صوتی از طریق سایت انجام می‌شود. با این سرویس می‌توانید بیشتر از 200 فرمت ویدیویی را به فایل صوتی با فرمت دلخواه خودتان تبدیل کنید.

3_ سایت MP4 to MP3 Converter

یکی از پرکاربردترین فرمت‌های ویدیویی، فرمت MP4 است. اکثر ویدیوها با این فرمت هستند و سرویس MP4 to MP3 Converter به راحتی ویدیوهای MP4 را به فایل صوتی با فرمت MP3 تبدیل می‌کند. این سرویس مثل سایت‌های قبلی کاملا آنلاین است و نیازی به نصب نرم افزار ندارد. در این سرویس، برخلاف سایت‌های قبلی امکان تبدیل اکثر فرمت‌های ویدیویی به فایل صوتی وجود ندارد. ویژگی این سایت ساده بودن و سرعت بالای آن در تبدیل فایل ویدیویی به فایل صوتی است. همچنین کار کردن با این سایت بسیار ساده و سریع است.

قبلا در مقاله روی ویدیو موسیقی بنداز به شما یاد دادیم که چطور می‌توانید روی ویدیوی خودتان موزیک قرار دهید. حالا به کمک سایت‌هایی که در این مقاله گفتیم، می‌توانید ویدیوها را به فایل صوتی تبدیل کنید و آن را روی ویدیو خودتان قرار دهید. در نهایت اگر می‌خواهید ویدیویی جذاب و عالی داشته باشید، می‌توانید با کارشناسان ادیت تو تماس بگیرید تا به صورت رایگان شما را راهنمایی کنند.