از وقتی که دوربین به گوشی‌های موبایل اضافه شد، عکس‌ها و ویدیوهای زیادی با تلفن همراه گرفته شده است. با وجود این که دوربین گوشی‌ها در سال‌های اخیر حسابی پیشرفت کرده و خیلی باکیفیت شده است، اما همچنان جای خالی تنظیمات حرفه‌ای را می‌توان احساس کرد.

یکی از محدودیت‌های دوربین گوشی این است که تنظیمات حرفه‌ای برای فیلمبرداری ندارد، به همین دلیل شاید نتوانید با بهترین کیفیت ممکن ویدیوهای خودتان را ضبط کنید. در ادامه چند اپلیکیشن کاربردی به شما معرفی می‌کنیم که کمک می‌کنند ویدیوهای بهتری را با گوشی ضبط کنید.

1_ اپلیکیشن FiLMic Pro

یک راست به سراغ بهترین اپلیکیشن ساخته شده برای فیلمبرداری می‌رویم. اپلیکیشن FiLMic Pro تمام ابزارهای لازم برای ضبط یک ویدیوی حرفه‌ای را در اختیار شما قرار می‌دهد. شاید برای‌تان جالب باشد که زک اسنایدر کارگردان بزرگ هالیوود، فیلم کوتاه Snow Steam Iron را با گوشی آیفون و اپلیکیشن فیلمیک پرو ساخته است.

اپلیکیشن FiLMic Pro

علاوه‌بر این چندین فیلم و موزیک ویدیو از خوانندگان معروف مثل سلنا گومز و جان لجند با این برنامه فیلمبرداری شده‌اند. اپلیکیشن FiLMic Pro برای اندروید و آی او اس منتشر شده است و 15 دلار قیمت دارد. البته نسخه کرک شده آن را به صورت رایگان می‌توانید از اینترنت دانلود کنید.

دانلود FiLMic Pro برای اندروید

دانلود FiLMic Pro برای iOS

2_ اپلیکیشن MAVIS

از آن‌جا فیلمیک پرو انتظارات ما را از اپلیکیشن‌های ضبط ویدیو در گوشی بالا برده است، نرم افزارهای دیگر کمتر به چشم می‌آیند. با این حال اپلیکیشن MAVIS هم امکانات و قابلیت‌های زیادی دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید ویدیوهای بسیار خوبی ضبط کنید. این برنامه کامل‌ترین تنظیمات صوتی را برای ضبط ویدیو در اختیار شما قرار می‌دهد. در ضمن این اپلیکیشن فقط برای آیفون و آیپد در دسترس است. اگر به یک اپلیکیشن رایگان برای فیلمبرداری نیاز دارید، MAVIS انتخاب خیلی خوبی است.

دانلود اپلیکیشن MAVIS برای iOS

اپلیکیشن MAVIS

3- اپلیکیشن Movie Pro

این اپلیکیشن مثل FiLMic Pro تنظیمات خیلی کاملی برای ضبط ویدیو ندارد. با این حال قیمت پایین‌تر (10 دلاری) آن، یکی از مزیت‌های Movie Pro است. نکته دیگر این است که کار کردن با اپلیکیشن خیلی راحت‌تر از FiLMic Pro است و به همین دلیل برای کاربران تازه‌کار و مبتدی، Movie Pro پیشنهاد می‌شود. این برنامه هم فقط برای آیفون و آیپد در دسترس است.

دانلود اپلیکیشن Movie Pro برای آیفون و آیپد

اپلیکیشن Movie Pro

4- اپلیکیشن Cinema FV-5

اپلیکیشن Cinema FV-5 بهترین جایگزین برای FiLMic Pro در اندروید است. این برنامه فقط برای سیستم عامل اندروید تهیه شده است و امکانات بسیار زیادی دارد که در برنامه دوربین پیش فرض اندروید نمی‌توانید آن‌ها را پیدا کنید. این برنامه تنها 2.5 دلار قیمت دارد و حتی می‌توانید نسخه کرک شده آن را از اینترنت دانلود کنید.

دانلود برنامه Cinema FV-5 برای اندروید

اپلیکیشن Cinema FV-5

در پایان این نکته را بگوییم که یک ویدیو خوب علاوه‌بر فیلمبرداری حرفه‌ای، به ادیت عالی هم نیاز دارد. برای مشاوره در مورد ادیت ویدیوهای خودتان می‌توانید با کارشناسان ادیت تو در ارتباط باشید.