عکس خوب و باکیفیت بخش مهمی از کارهای گرافیکی، ویدیویی و تبلیغاتی است. در بیشتر مواقع وقتی به دنبال عکسی هستیم، در گوگل سرچ می‌کنیم و به بخش تصاویر می‌رویم. مشکل این‌جاست که اکثر تصاویر گوگل یا کیفیت پایینی دارند و یا این که دارای واترمارک و لوگوی سایت هستند. حالا در این آموزش به شما چند منبع عالی معرفی کردیم که از آن‌ها می‌توانید تصاویر باکیفیت بسیار بالا را به صورت رایگان دانلود و استفاده کنید.


1_ سایت Freepik

فری پیک یکی از ابزارهای اصلی طراحان و گرافیست‌هاست. در این سایت هزاران عکس، وکتور، تایپوگرافی و طرح گرافیکی آماده و رایگان وجود دارد که می‌توانید در کارهای خودتان از آن‌ها استفاده کنید. اگر می‌خواهید به تمام تصاویر موجود در این سایت دسترسی داشته باشید باید اکانت پریمیوم آن را خریداری کنید. البته با حساب کاربری رایگان می‌توانید روزانه 10 تصویر عادی سایت را بدون پرداخت هزینه دانلود کنید. این سایت ایران را تحریم کرده است و برای استفاده از آن باید فیلترشکن داشته باشید.

سایت فری پیک


2_ سایت Unsplash

اگر دنبال عکس‌های باکیفیت در موضوعات مختلف هستید، سایت Unsplash خیلی به درد شما می‌خورد. در این سایت بیشتر از 300 هزار عکس به صورت دسته بندی شده قرار گرفته است. فقط کافیست در این سایت جستجو کنید تا صدها عکس مختلف برای شما نمایش داده شود. دانلود عکس‌های این سایت به ثبت نام و وارد شدن نیازی ندارد.

سایت Unsplash


3_ سایت Pixabay

سایت Pixabay بیشتر از 2 میلیون عکس و تصاویر گرافیکی مثل وکتور دارد و در هر موضوعی می‌توانید هزاران عکس در آن پیدا کنید. تمام تصاویر این سایت هم رایگان هستند و بدون ثبت نام و محدودیت خاصی می‌توانید هر تعداد تصویر از آن دانلود کنید. سایت Pixabay علاوه‌بر عکس، ویدیو و موزیک رایگان هم دارد که در کارهایی مثل ویدیو تبلیغاتی خیلی به درد شما می‌خورد.

سایت دانلود عکس رایگان Pixabay


4_ سایت Pexels

این سایت هم منبع کامل و خوبی برای دانلود رایگان عکس‌های باکیفیت است. در این سایت همه مدل عکسی می‌توانید پیدا کنید. البته ویدیوهای آماده هم در این سایت قرار گرفته و می‌توانید برای کارهایی مثل ادیت ویدیو از آن‌ها استفاده کنید. تمام تصاویر این سایت هم به صورت رایگان و بدون نیاز به عضویت، قابل دریافت هستند.

دانلود عکس باکیفیت از Pexels


تصاویر باکیفیت و رایگانی که از این سایت‌ها دانلود می‌کنید، در کارهای مختلفی مثل طراحی بنر کاربرد زیادی دارند. این تصاویر کیفیت کار و جذابیت آن را بسیار زیاد می‌کند. به همین دلیل حتما تصاویر سایت‌هایی که معرفی کردیم را در طرح‌های خودتان استفاده کنید.

یک کار گرافیکی حرفه‌ای به جز عکس خوب به مهارت و دقت زیاد هم احتیاج دارد. به همین دلیل است که اکثرا از افراد متخصص برای تهیه کارهای باکیفیت کمک می‌گیرند. شرکت ادیت تو کادری مجرب و متخصص در زمینه طراحی گرافیک دارد و کارهای بسیار خوبی را برای شرکت‌های بزرگ تهیه کرده است. برای مشاوره رایگان طراحی، می‌توانید با کارشناسان ادیت تو تماس بگیرید.