لوگو هویت بصری یک برند یا کسب و کار است. چرا لوگو مهم است؟ چون ما انسان‌ها معمولا تصاویر را راحت‌تر و زودتر به ذهن می‌سپاریم. به همین دلیل وقتی لوگو یک شرکت را می‌بینیم به راحتی در ذهن ما ثبت می‌شود، اما اسم آن شرکت را خیلی زود فراموش می‌کنیم. به همین دلیل هر کسب و کاری باید لوگوی خاصی برای خودش داشته باشد.

طراحی لوگو اصول و قواعد خودش را دارد. به همین دلیل این کار را یک طراح حرفه‌ای باید انجام دهد. برای داشتن لوگویی جذاب و تاثیرگذار، می‌توانید از خدمات طراحی لوگو ادیت تو استفاده کنید. برای طراحی لوگوی رایگان هم سرویس‌های خوبی وجود دارد که در ادامه آن‌ها را معرفی می‌کنیم.

1_  سایت یا اپلیکیشن کنوا (Canva)

کنوا یکی از بهترین اپلیکیشن‌های طراحی گرافیک در موبایل است که قابلیت‌ها و امکانات زیادی دارد. قبلا در مقاله آموزش ساخت بنر با نرم افزار کنوا با این نرم افزار کاربردی و قابلیت‌های آن آشنا شدیم.

طراحی لوگو با نرم افزار کنوا

یکی از ویژگی‌های این برنامه امکان طراحی لوگو است. شما می‌توانید یک لوگو از بین طرح‌های آماده این برنامه انتخاب کنید و آن را با سلیقه خودتان تغییر دهید. طراحی لوگو با این برنامه بسیار ساده و سریع است و هزینه‌ای هم ندارد.

دانلود اپلیکیشن کنوا برای اندروید

دانلود اپلیکیشن کنوا برای آی او اس

نسخه وب کنوا قابل اجرا در مرورگر

2_ اپلیکیشن و سرویس Hatchful

سرویس Hatchful مختص طراحی لوگو است و طراحی لوگو با آن خیلی راحت و سریع انجام می‌شود. این سرویس کاملا رایگان است و چند صد طرح از پیش آماده شده برای لوگو در اختیار شما قرار می‌دهد. طرح‌ها دسته بندی مختلفی دارند و بعد از انتخاب لوگوی موردنظر، می‌توانید متن آن را با سلیقه خودتان تغییر دهید یا طرح‌های دیگری به لوگو اضافه کنید. کار کردن با این سرویس حتی از کنوا هم راحت‌تر است اما کنوا امکانات بیشتری دارد و دست شما در طراحی بازتر است.

طراحی لوگو با اپلیکیشن Hatchful

دانلود Hatchful برای اندروید

دانلود Hatchful برای آی او اس

نسخه وب Hatchful برای استفاده در مرورگر

این دو سرویسی که معرفی کردیم بهترین نرم افزارهای ساخت لوگوی رایگان هستند و به وسیله آن‌ها می‌توانید لوگوهای زیبایی برای سایت، پیج اینستاگرام یا کارت ویزیت طراحی کنید.

البته همانطور که گفتیم لوگو اهمیت زیادی برای کسب و کار شما دارد و باید تا حد امکان حرفه‌ای طراحی شود تا راحت در ذهن مشتری باقی بماند. برای طراحی لوگوی حرفه‌ای می‌توانید با کارشناسان با لوگو که به صورت تخصصی و حرفه ای در زمینه طراحی لوگو فعالیت میکنند در تماس باشید تا شما را راهنمایی کنند.
پشتیبانی واتساپ | با لوگو