هر کسب و کاری به خصوص کسب و کارهای اینترنتی برای دیده شدن باید تبلیغات کنند. چه یک پیج اینستاگرامی داشته باشید و چه سایت اینترنتی، برای تبلیغات به بنرهایی نیاز دارید که شما را معرفی کنند. بنر تبلیغاتی باید طوری طراحی شود که نظر مخاطب را جلب کند و به این ترتیب افراد ترغیب شوند که به سایت یا پیج شما بیایند. به همین دلیل طراحی بنر تبلیغاتی اهمیت زیادی دارد. در ادامه نکات مهمی به شما می‌گوییم که باید در طراحی بنرتان رعایت کنید.

اصول طراحی بنر تبلیغاتی

قبلا در مقاله «آموزش ساخت بنر با نرم افزار کنوا» به شما یاد دادیم که چطور با گوشی موبایل و خیلی ساده یک بنر طراحی کنید. در طراحی بنر تبلیغاتی باید نکات زیر را رعایت کنید.


1_ قرار دادن لوگو

وجود لوگوی شما در بنر تبلیغاتی باعث می‌شود که برند شما زودتر در ذهن مخاطب ثبت شود. همچنین وجود لوگو اعتبار شما را بیشتر می‌کند و تاحدود هم باعث جلب اعتماد مخاطبان می‌شود.

قرار دادن لوگو در بنر


2_ فراخوان عمل یا کال تو اکشن

مهم‌ترین قسمت هر بنر تبلیغاتی، Call to Action یا دعوت مخاطب به انجام کاری است. مثلا اگر بنر شما برای تبلیغ یک محصول است باید از مخاطب بخواهید که محصول شما را خریداری کند. اگر بنر برای تبلیغ یک پیج در اینستاگرام است باید از مخاطب درخواست کنید که پیج شما را فالو کند.


3_ ارزشی را به مخاطب پیشنهاد کنید

کال تو اکشن به تنهایی نمی‌تواند تاثیری داشته باشد یا تاثیرش روی جذب مخاطب خیلی کم است. کال تو اکشن بنر شما باید ارزشی هم داشته باشد. ارزش یعنی این که به مخاطب دلیلی بدهید که کار خواسته شده را انجام دهد. مثلا در کال تو اکشن از مخاطب می‌خواهید که پیج شما را فالو کند.

این کار به تنهایی تاثیر زیادی ندارد. اما اگر یک ارزش جذاب مثل آموزش رایگان به مشتری بدهید، بدون شک شما را دنبال می‌کند. به عنوان نمونه، "برای دریافت آموزش رایگان ، همین الان پیج ما را دنبال کنید." در این عبارت دریافت آموزش رایگان ارزش و پیج ما را دنبال کنید، کال تو اکشن است.

اصول طراحی بنر تبلیغاتی


4_ سادگی طراحی بنر

کاربر فقط 3 تا 5 ثانیه به بنر شما نگاه می‌کند و در همین مدت کوتاه باید او را جذب کنید. معمولا بنرهای شلوغ و پر از متن تاثیر خیلی کمتری دارند. به همین دلیل بنری ساده اما مفید طراحی کنید.

این موارد در کنار یک طرح زیبا و شیک می‌تواند کسب و کار شما را به خوبی معرفی کند. اگر به یک بنر تبلیغاتی حرفه‌ای نیاز دارید که تمام موارد لازم در آن رعایت شده باشد، می‌توانید با کارشناسان ادیت تو در ارتباط باشید.