هر کسب و کاری برای معرفی خودش و قرار گرفتن در ذهن بیننده، به لوگو نیاز دارد. کاربرد لوگوها را می‌توانیم در جاهای مختلفی مثل بیلبوردهای تبلیغاتی یا سطح اینترنت ببینیم. لوگو موشن یکی از واژه‌های جدیدی است که در سال‌های اخیر خیلی کاربرد پیدا کرده، اما اصلا لوگو موشن چیست و چه کاربردی برای کسب و کارها دارد؟ در ادامه مطلب به این موضوع می‌پردازیم.

لوگو موشن چیست؟

لوگوها معمولا یک عکس ثابت هستند که در کارت ویزیت، بروشور، بسته‌بندی محصول و جاهای دیگر از آن‌ها استفاده می‌شود. در مقاله «بهترین ابزارهای طراحی لوگو رایگان» چند ابزار برای طراحی لوگو معرفی کردیم. معمولا در ویدیوها یا تصاویر متحرک به خصوص اگر تبلیغاتی باشند، از لوگوها استفاده می‌شود. در این حالت برای این که لوگوی برند با جذابیت بیشتری به بیننده ویدیو نمایش داده شود، آن را متحرک می‌کنند. به این لوگوهای متحرک، لوگو موشن گفته می‌شود.

لوگو موشن چیست؟

لوگو موشن یک ویدیوی کوتاه چند ثانیه‌ای است که در آن لوگوی برند شما با یک انیمیشن جذاب به نمایش درمی‌آید. در چنین حالتی، لوگو راحت‌تر در ذهن بیننده باقی می‌ماند و تاثیر زیادی در شناخته شدن برند دارد.

لوگو موشن چه کاربردی دارد؟

دورانی که کارهای گرافیکی فقط محدود به موارد چاپی بودند گذشته و الان تاثیر محتواها و تبلیغات آنلاین بسیار بیشتر است. یک لوگو موشن خلاقانه می‌تواند در چند ثانیه داستان، شعار یا هدف برند را بازگو کند و در نهایت لوگوی آن را هم به مشتری نمایش بدهد.

یکی از ویژگی‌های لوگو موشن این است که برند شما را از بقیه متمایز می‌کند. تحقیقات نشان می‌دهد که مشتریان معمولا عکس‌های ثابت را تنها 1 یا 2 ثانیه نگاه می‌کنند و این زمان زیادی برای ثبت شدن لوگو در ذهن نیست. اما اگر همین لوگو به صورت متحرک و با انیمیشن به مشتری نشان داده شود، زمانی حدود 10 ثانیه را برای دیدن آن صرف می‌کند. به این ترتیب لوگو موشن باعث می‌شود که برند شما زودتر در ذهن مخاطب نقش ببندد.

یکی دیگر از ویژگی‌های لوگو موشن این است که می‌تواند احساسات مخاطب را برانگیزد. مثلا یک لوگو موشن سریع و هدفمند باعث می‌شود که هیجان مخاطب شما بیشتر شود و این مسئله در بعضی از کسب و کارها خیلی مهم است. کاربرد بعدی لوگو موشن این است که کسب و کار شما را حرفه‌ای‌تر و به روزتر نشان می‌دهد.

از لوگو موشن در چه جاهایی استفاده می‌شود؟

لوگو موشن‌ها امروزه کاربرد زیادی دارند و در هرجایی می‌توانیم نمونه‌ای از آن‌ها را ببینیم. مثلا در تبلیغات ویدیویی که از تلویزیون پخش می‌شود، تبلیغات ویدیویی در اینترنت، ویدیوهای آموزشی، پست‌های ویدیویی اینستاگرام، ویدیوهای یوتیوب و سایر موارد از لوگو موشن استفاده می‌شود. معمولا لوگو موشن در ابتدا یا انتهای ویدیو قرار می‌گیرد.

اگر قصد تهیه لوگو موشن برای کسب و کارتان را دارید، باید موارد زیادی را در طراحی آن درنظر بگیرید. لوگو موشن باید جذابیت داشته باشد و با توجه به سلیقه و علایق مخاطب شما تهیه شود. برای تهیه یک لوگو موشن حرفه‌ای و جذاب، همین الان با کارشناسان سایت با لوگو که به صورت تخصصی در زمینه لوگو فعالیت میکنند تماس بگیرید تا به صورت رایگان شما را راهنمایی کنند.