تیزرهای تبلیغاتی بعد از اختراع تلویزیون به وجود آمدند. تا قبل از این که تیزرهای تبلیغاتی رواج پیدا کنند، معمولا تبلیغات به صورت چاپی و صوتی انجام می‌شد. خیلی زود ویدیو تبلیغاتی جای سایر روش‌های تبلیغ را گرفت و در حال حاضر هم محبوب‌ترین روش تبلیغاتی است. در ادامه شما را با انواع تیزرهای تبلیغاتی آشنا می‌کنیم.


انواع تیزر تبلیغاتی

ویدیوهای تبلیغاتی به طور کلی به 5 دسته تقسیم می‌شوند که عبارتند از:

1_ تیزر تبلیغاتی رئال

این نوع ویدیوهای تبلیغاتی مثل فیلم‌های سینمایی در دنیای واقعی جریان دارند و انسان‌های واقعی در آن حضور دارند. البته در این ویدیوها ممکن است به از تصاویر و پس زمینه‌های گرافیکی به وسیله پرده سبز استفاده شود. ویژگی این نوع تبلیغات باورپذیری و تاثیرگذاری بیشتر آن است. به همین دلیل اکثر ویدیوهای تبلیغاتی به این شیوه تولید می‌شوند. اگر می‌خواهید با کمترین هزینه یک ویدیو تبلیغاتی رئال بسازید، اول از همه مطلب بهترین اپلیکیشن‌ها برای فیلمبرداری با موبایل را بخوانید. بعد از آن هم آموزش ادیت ویدیو با موبایل را حتما مطالعه کنید.

انواع تیزر تبلیغاتی

2_ تیزر تبلیغاتی انیمیشنی

همه ما انیمیشن و کارتون دیده‌ایم. یکسری تصاویر گرافیکی که متحرک هستند و یک ویدیو را تشکیل می‌دهند. در این نوع از تیزرهای تبلیغاتی هیچ موجود زنده‌ای دیده نمی‌شود و فقط ممکن است صدای انسان به جای شخصیت‌های کارتونی استفاده شود. این نوع از تبلیغات بیشتر برای محصولاتی که به کودکان مربوط می‌شود کاربرد دارد. البته خیلی از تیزرهای انیمیشنی هم هستند که بزرگسالان را هدف قرار می‌دهند.

3_ تیزر تبلیغاتی ترکیبی رئال و انیمیشن

اگر متولد دهه 60 یا 70 باشید به احتمال زیاد برنامه وروجک و آقای نجار را به یاد دارید. این برنامه ترکیبی از شخصیت‌های واقعی و انیمیشنی بود. به این نوع از ویدیوها، ترکیب رئال و انیمیشن گفته می‌شود و در تهیه ویدیوهای تبلیغاتی هم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ویدیو تبلیغاتی رئال و انیمیشن

4_ تیزر تبلیغاتی موشن گرافیک

ویدیوهای موشن گرافیک تا حد زیادی به تیزرهای انیمیشنی شباهت دارند. این نوع ویدیوها به صورت 2 بعدی یا 3 بعدی ساخته می‌شوند و تهیه آن‌ها نسبت به ساخت انیمیشن راحت‌تر، سریع‌تر و ارزان‌تر است. از این روش معمولا برای تبلیغات در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌شود. در مقاله ساخت انیمیشن و موشن گرافی با موبایل به شما چند اپلیکیشن کاربردی در این زمینه را معرفی کردیم.

5_ تیزر تبلیغاتی استاپ موشن

فکر نمی‌کنم کسی سریال پت و مت را ندیده باشد. این سریال با تکنیک استاپ موشن تهیه شده است. در این روش یک صحنه درست می‌شود و عکسی از آن می‌گیرند. سپس المان‌های صحنه را مقدار کمی تغییر می‌دهند و دوباره عکس می‌گیرند. این کار بارها تکرار می‌شود و از به هم پیوستن تصاویر، یک ویدیو جذاب درست خواهد شد.

تهیه ویدیو تبلیغاتی


تبلیغات ویدیویی تاثیر زیادی در معرفی کسب و کارها دارد. به همین دلیل لازم است که یک تیزر تبلیغاتی حرفه‌ای داشته باشید تا توجه بیننده را به خودش جلب کند. برای این کار می‌توانید از متخصصان حرفه‌ای ادیت تو کمک بگیرید تا ویدیوهای تبلیغاتی شما با بهترین کیفیت تهیه شود. برای دریافت مشاوره رایگان می‌توانید با کارشناسان ادیت تو تماس بگیرید.